Site Rengi

Kolayiletisim.com: Iletişimin En Kolay Adresi

Halk Emeklilik Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

TELEFON
FAKS
0 212 314 84 00
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Son zamanlarda sık sık duymaya alışık olduğumuz bireysel emeklilik sistemi, kişilerin daha rahat bir emeklilik dönemi geçirebilmesi için çalıştığı süre boyunca birikim yapmasını sağlayan sosyal güvenlik için tamamlayıcı bir unsurdur. Bireysel emeklilik kişilerin emekliliği süresince daha rahat bir yaşam sürebilmesi mantığıyla çıkmıştır. Özel bir emeklilik sistemi olarak gelişen bireysel emeklilik sistemi emeklilik maaşına ek gelir sağlar. Son zamanlarda devlet tarafından da desteklenen hatta bir süreliğine zorunlu hale getirilen bireysel emeklilik sistemi bilinçli kullanıldığı zaman ekonomik olarak katkı sağlayabilmektedir. Özellikle ülkemizde emeklilik sonrasında düşen maaşın dengelenmesi ve yaşam standartlarını aynı seviyede devam ettirebilmek için bireysel emeklilik önemlidir.

Bireysel emeklilik, emeklilik döneminde kullanabilmeniz için çalışma süreniz boyunca bazı tasarruflarda bulunmanızı gerektirir. Bu tasarrufları isteğiniz doğrultusunda farklı fonlarda değerlendirebilirsiniz. Bireysel Emekliliğin temel prensibi kişiden çalışma hayatının belirli bir süresinde para alınması bunun sonucunda da kişiye toplu bir ödeme yapılması ya da maaş bağlanmasıdır. Bireysel emeklilik programından emekliliğe hak kazanabilmek için 56 yaşını doldurmalı ve en az 10 yıl boyunca ödeme yapılmalıdır. Bu şartlar sağlandığı takdirde bireysel emeklilik programından emeklilik hakkı elde edilebilmektedir.

Emeklilik hakkı elde edildiğinde istenilmesi durumunda biriken para topluca alınabilmektedir. Diğer taraftan belirli bir sistem üzerinden düzenli olarak belirli bir süre boyunca emekli maaşı da alınabilmektedir. Bireysel emeklilik programına 1 Ocak 2013 tarihi itibariyle devlet katkısı da eklenmeye başlandı. Bunun sonucu olarak da sisteme yatırılan her para için yüzde 25 oranında devlet katkısı da hesabınızda birikmektedir.

Halk Emeklilik’in 0850’li ve 444’lü çağrı merkezi iletişim müşteri hizmetleri numarası, kurumsal iletişim merkezi numarası, genel müdürlük telefon numarası, faks numarası ve iletişim mail adresi bulunmaktadır. Bu iletişim bilgilerinde bireysel emeklilik hakkında bilgi alabilir; istek, şikayet ve önerilerinizi iletebilirsiniz. Ayrıca yorumlar kısmından Halk Emeklilik hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ